Z Sianożęt do Mielna

Osoby, które lubią zwiedzać i interesują się historią, na urlop powinny wybrać się w okolice Mielna. Doskonałym miejscem na wypoczynek są Sianożęty. Jest to miejscowość, z której można komunikacją miejską wybrać się w najróżniejsze zakamarki wybrzeża, w tym do Mielna. Baza noclegowa Sianożęt jest bardzo rozwinięta i każdy turysta znajdzie tam dla siebie coś odpowiedniego [sprawdź na: meteor-turystyka.pl]. Jeżeli ktoś lubi jeździć na rowerze i w ten sam sposób doskonale wypoczywa, może się zdecydować na nocleg w jednej z agroturystyk Sianożęt, które poza noclegiem oferują również sprzęt do wynajęcia. Jest to duże udogodnienie, ponieważ nie trzeba martwić się o transport swojego roweru. Dodatkowo, w większości pensjonatów w Sianożętach w ofercie noclegowej zapewnione jest pełne wyżywienie, co zmniejsza koszty pobytu nad polskim morzem.

Z Sianożęt w prosty sposób można się dostać do Mielna [sprawdź na: wikipedia.org], miasta znanego w całej Polsce, ale nie tylko. Jednak jest to miejscowość bardzo zatłoczona, a nie każdy to lubi, dlatego też lepiej jest się zdecydować na noclegi w okolicach, niż w samym mieście. Jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia dla turystów w Mielnie poza piaszczystą plażą, są znajdujące się tam bunkry powojenne. Bunkry zostały zbudowane przez Niemców w 1940 i w 1941 roku. Najprawdopodobniej służyły Niemcom jako składy amunicji, jednak do dziś nikt tego nie jest pewien. Konstrukcja bunkrów jest bardzo ciekawa – przede wszystkim nie posiadają one wyjścia tylko dwa otwory, a grubość ścian sięga 50 cm. Strop pokryty jest blachą falistą, która najprawdopodobniej miała zakłócać działanie radarów. Zwiedzając te tereny można szybko zauważyć niemieckie napisy na murach. Bunkry w Mielnie to nie tylko wielka tajemnica, ale przede wszystkim kawałek naszej, polskiej historii. Jest to miejsce niezwykłe, które pobudza wyobraźnię. Mówi się, że zostały one wybudowane przez Niemców w celu obrony wybrzeża, jednak ile jest w tym prawdy, chyba nikt nie wie.

Z Sianożęt można się w łatwy sposób dostać w wiele miejsc na wybrzeżu. Nie trzeba mieć przy tym własnego transportu, bo komunikacja nadmorska jest bardzo rozwinięta i dostosowana do potrzeb turystycznych. Sianożęty są miejscowością turystyczną odwiedzaną przez cały rok, bo jest to miejsce centralne, w którym zawsze jest co robić. Podczas pobytu nie będzie się tam nudzić ani osoba dorosła, ani też młodsza.

O stronie Michalina

Komentarze

Wypowiedz się

Napisz nam, co myślisz...
a jeśli chcesz, aby obok komentarza pojawiał się Twój obrazek, skorzystaj z gravatara!

Musisz się zalogować aby móc komentować.