Najciekawsze miejsca w Bydgoszczy

Północna część kraju obfituje w piękne miejsca, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Jednym z takich miejsc jest miasto Bydgoszcz, położone na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Znajdziemy tutaj wiele ekscytujących miejsc oraz zabytków obdarzonych niezwykłymi historiami. Ze względu na setki tysięcy turystów, którzy co roku odwiedzają to miasto, powstała tutaj baza turystyczna, która podzielona jest na liczne działy dotyczące historii miasta, bazy gastronomicznej, zaplecza noclegowego oraz wielu innych.

Bydgoszcz to miasto, w którym możemy odnaleźć wiele zadziwiających obiektów. Jednym z nich jest Muzeum Mydła i Historii Brudu, czyli Skład Wyrobów Mydlanych. W miejscu tym można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tego, jak wyglądała codzienna toaleta przez okres wielu wieków, dlaczego tak sławne jest powiedzenie “wyszedł jak Zabłocki na mydle” oraz dowiedzieć się, gdzie w naszym domu znajdziemy największą ilość bakterii. Końcowym etapem zwiedzania muzeum jest własnoręczne wytwarzanie mydła, któremu każdy z nas może nadać unikatowy zapach oraz kolor, a także kształt. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością.

Kolejnym bardzo często odwiedzanym miejscem jest ogród zoologiczny, który jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych obiektów tego typu w całej Polsce. Położony jest on na obszarze liczącym aż czternaście hektarów. Można odnaleźć tutaj sporo rodzimych gatunków zwierząt, ale również wiele egzotycznych, takich jak tygrys amurski czy krokodyl kameruński. W sumie można zobaczyć tutaj aż siedemset pięćdziesiąt zwierząt, które należą do około stu siedemdziesięciu jeden różnych gatunków. Na terenie ogrodu można odnaleźć także miejsce o nazwie “Mini ZOO”, w którym spotkamy między innymi owce, lamy, świnki morskie, konie oraz barany, które możemy nakarmić marchewkami oraz pogłaskać. Znajdziemy tutaj również liczne lokale gastronomiczne, przeznaczone dla spragnionych i głodnych turystów.

O stronie Michalina

Komentarze

Wypowiedz się

Napisz nam, co myślisz...
a jeśli chcesz, aby obok komentarza pojawiał się Twój obrazek, skorzystaj z gravatara!

Musisz się zalogować aby móc komentować.