Jak odnaleźć się w Warszawie?

Weekend w Warszawie zapowiadał się nieziemsko. Zapowiedzi się sprawdziły, a największy wpływ na to miały zaplanowane przez nas atrakcje oraz wspaniała atmosfera, panująca w stolicy. Mówi się, że jest tam tłoczno, gwarno i same korki – nic bardziej mylnego. Zainstalowaliśmy się w przytulnym hostelu (aby zniwelować koszty i przeznaczyć je na inne przyjemności) a następnie wyruszaliśmy w nieznane.

Jeśli chcecie skorzystać z dobrych promocji, można je znaleźć w internecie, wpisując hasło: baza noclegowa Warszawa. Noclegi są zarówno luksusowe, jak i w standardzie studenckim. Pierwszy wieczór w Warszawie spędziliśmy w teatrze. Zdecydowaliśmy się na teatr Kamienica, którym zarządza aktor Emilian Kamiński oraz jego małżonka Justyna Sieńczyłło. Byliśmy tam już nie raz. Prócz wspaniałych aktorów (Maria Pakulnis, Piotr Polk, Piotr Cyrwus, Anna Korcz, Zbigniew Zamachowski) którzy tam pracują, ogromnym atutem jest samo miejsce, w którym teatr się znajduje. Budynek to stara kamienica, w której poczuć można oddech historii. Tego wieczora dane nam było obejrzeć cudowną komedię pod tytułem „Hiszpańska Mucha” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. Aktor równie dobrze spisał się w roli reżysera. Wszystkim szukającym miejsca, gdzie można się zdystansować i odpocząć polecamy właśnie ten spektakl. Śmiechom nie było końca.

Innym miejscem, które udało nam się zwiedzić to “Niewidzialna wystawa”. Brzmi dosyć enigmatycznie, prawda? To miejsce, które ukazuje sposób radzenia sobie z codziennymi czynnościami osób niewidomych. Zostajemy bowiem pozbawieniu narządu wzroku i musimy poradzić sobie z wydawałoby się najprostszymi czynnościami, jak wiązanie butów czy rozpoznawanie pieniędzy. Na uwagę zasługuje także przewodnik, który również jest osobą niewidomą. Ogromne wrażenie wywarło na nas to, że już po chwili znał on nasze imiona i dokładnie wiedział, w której części pokoju znajduje się każde z nas.

Ostatni dzień spędziliśmy, leniuchując w Ogrodzie Saskim. To raj dla osób aktywnych fizycznie. Można tam biegać czy chodzić z kijkami. My urządziliśmy sobie piknik. Nie było tłoczno, więc atmosfera była kameralna. Trochę żałujemy, że nie udało nam się wjechać na ostatnie piętra Pałacu Kultury, aby zobaczyć panoramę, ale co się odwlecze to nie uciecze. Następnym razem nam się uda – będzie pretekst aby wybrać się tutaj znowu…

O stronie Michalina

Komentarze

Wypowiedz się

Napisz nam, co myślisz...
a jeśli chcesz, aby obok komentarza pojawiał się Twój obrazek, skorzystaj z gravatara!

Musisz się zalogować aby móc komentować.