Bez kategorii

Ciekawe miejsca w Inowrocławiu

Inowrocław to miejsce z ciekawą historią oraz kulturą, wykorzystujące swoje naturalne zasoby, by przyciągnąć turystów. Tu znajduje się słynna tężnia solankowa oraz uzdrowisko. A archeolodzy donoszą, że podobna konstrukcja stała w tym rejonie już w II wieku naszej ery. Inowrocław musiał sobie poradzić z dużą ilością turystów, którzy ściągają tu co roku, by zwiedzić tutejsze zabytki albo skorzystać z dobroci soli. Baza noclegowa w mieście jest bardzo dobra, więc każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie noclegi [szukaj z Meteorem]. Inowrocław to także liczne restauracje i kawiarnie, które umilają gościom czas spędzony w mieście.

W Inowrocławiu znajduje się kilka zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć. W pierwszej kolejności zacząć można od miejsca, które uznawane jest za usługowe serce miasta – ulicy Królowej Jadwigi. Budynki, które tu znajdziemy to piękne kamienice, w większości pochodzące z XIX i XX wieku, w tym „Złoty Róg”, czyli kamienica Czabańskich. Przy ulicy stoją także: neobarokowy hotel Blastora, budynek urzędu gminy oraz budynek poczty. Z ulic, które warto w Inowrocławiu zobaczyć, wymienić można także ulicę Solankową. Tutaj znajdują się ciekawe domy mieszczańskie, prezentujące bogactwo stylów renesansu włoskiego czy niderlandzkiego, a także neogotyku. Warto wybrać się także na inowrocławski rynek, gdzie podziwiać można eklektyczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Na płycie rynku znajduje się także ciekawa fontanna, a w okolicy możemy zobaczyć zabytkowy tramwaj – ostatni, który przypomina nam o tym, że niegdyś po tutejszych ulicach poruszano się także nimi. Miejski ratusz warto obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. W środku zobaczyć koniecznie trzeba salę sesyjną. Z zewnątrz wzrok przykuwa wysoka wieża ratuszowa.
Ostatnio modna miejscowością stała się Świdnica. Wpis o niej pojawił się jakiś czas temu na naszej stronie [szukaj z Blogiem].

Ciekawym miejscem są Ogrody Papieskie [szukaj z Wikimapią], które otwarto w 30. rocznicę wyboru Polaka na papieża. Ich układ wzorowano na układzie Ogrodów Watykańskich. Piękne alejki i zadbane trawniki wraz z inną roślinnością, tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Jako dodatkową atrakcję, kilka lat temu, stworzono tutaj także Ogrody Zapachów i Kolorów. Zadbano tu także o rowerzystów i amatorów nordic walkingu, wyznaczając im trasy do aktywnego wypoczynku. Przygotowano także kilka miejsc do grillowania. Przy Ogrodach Papieskich działa  pijalnia wód, połączona z palmiarnią.

O stronie Michalina

Komentarze

Wypowiedz się

Napisz nam, co myślisz...
a jeśli chcesz, aby obok komentarza pojawiał się Twój obrazek, skorzystaj z gravatara!

Musisz się zalogować aby móc komentować.